O mnie

Cześć 👋🏻 Nazywam się Radosław Grzesiak, a na tym blogu znajdziesz odpowiedź na pytanie „Jak zostać programistą?” – w formie praktycznych porad i moich przemyśleń.

Jeszcze w roku 2010 byłem młodzieżowym reprezentantem Polski w piłce nożnej i swoją przyszłość wiązałem właśnie ze sportem. Niestety ze względu na problemy z kolanami, byłem zmuszony zakończyć karierę i zastanowić się co chcę robić w życiu dalej. Mój brat, który był już wówczas doświadczonym programistą, zasugerował mi żebym spróbował nauczyć się programowania. Stwierdziłem, że to całkiem dobry pomysł i chętnie sprawdzę czy jest to coś dla mnie. Okazało się, że tak 🙂

 

Samodzielnie nauczyłem się programowania, bez studiów technicznych, startując od zera. Pierwszą pracę jako Java Developer dostałem po pół roku nauki w domu. Od 2016 roku prowadzę firmę Luxdone, gdzie m.in. koordynuję procesy rekrutacji programistów. Jako Luxdone prowadzimy też inicjatywę „Girls to code” mającą na celu wspieranie kobiet w nauce programowania. W międzyczasie pomogłem przebranżowić się wielu znajomym. Dzięki tym doświadczeniom mam pełne spektrum tego jak wygląda nauka programowania od zera, jakie problemy związane są z szukaniem pierwszej pracy w roli programisty, a także na co zwracają uwagę firmy/rekruterzy.

 

Zdałem sobie sprawę, że dużo satysfakcji daje mi przekazywanie wiedzy innym i obserwowanie postępów jakie robią. Właśnie stąd pomysł na założenie bloga „Programista od zera”. Mam nadzieję, że w drodze do zostania programistą pomogę również Tobie.


Radosław Grzesiak
Back To Top